V některých rodinách panují velmi dobré vztahy. Funguje to například tak, že se navzájem navštěvují a podporují rodiče se synem, který si založil vlastní rodinu. Zpočátku bydlí syn s rodinou i jeho rodiče v městských bytech a při jedné vzájemné návštěvě se dohodnou, že by mohli bydlet všichni pohromadě v dvougeneračním domě. Toto řešení není neobvyklé, je to výhodné v mnoha směrech, například jsou staří lidé vesměs stále doma, takže odpadá zamykání domu a obavy před zloději. Staří lidé mohou vypomáhat s hlídáním dětí a s péčí o zahradu a mladí zas těm starým pomáhají s vařením a s údržbou domu.
Když si takto lidé rozumí, je pak pro ně snazší zvládnout výdaje na bydlení, zejména co se týče vytápění – v domě je k dispozici jeden zdroj topení, kterým se vytápí celý objekt, a tím se rozpočet na vytápění dělí na polovinu. Kdo se rozhodne opustit městské byty a pořídit dvougenerační dům, má možnost objekt pořídit na hypoteční úvěr. Výhodné je to například tehdy, potřebujete-li rychle peníze v hotovosti na koupi dvougeneračního domu, a potřebujete získat dostatek času pro přestěhování a zajištění pronájmu obou původních bytů – z pronájmu pak budete hradit hypotéku, případně ji splatíte předčasně prodejem bytu, je-li zde tato možnost.
Nebankovní hypotéka v tomto případě napomáhá získat v brzké době finanční prostředky, což je důležité ve chvíli, kdy se vám v realitní kanceláři zalíbí vhodný objekt k bydlení a potřebujete předběhnout ostatní zájemce. Většina institucí uvolní peníze do dvou až čtyř týdnů, což je pro původního majitele nemovitosti únosná doba. Další možností, jak bydlet v dvougeneračním domě, je jeho výstavba na klíč – tedy jde o novostavbu rodinného domu, zde pak odpadají dohady s majitelem domu a s realitní kanceláří, ovšem je zapotřebí nejprve získat stavební pozemek.